Odpust parafialny 2009

Ks. abp Józef Życiński podczas Mszy sw. odpustowej
Ks. abp Józef Życiński
podczas Mszy św. odpustowej.

W dniu 1 czerwca, w święto NMP Matki Kościoła odbył się Odpust Parafialny. Tegoroczny odpust połączony był z obchodami 20 rocznicy powstania parafii. To właśnie 20 lat temu w drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego, w uroczystość NMP Matki Kościoła, 15 maja 1989 r. ks bp. Ryszard Karpiński poświęcił naszą świątynię a ks. bp Bolesław Pylak utworzył Parafię Tarło. Drugim jubileuszem obchodzonym w tym dniu była 25 rocznica święceń kapłańskich proboszcza ks. kan. Andrzeja Maleszyka.

Z tej też okazji w parafii naszej gościł Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Życiński. Ksiądz arcybiskup przewodniczył uroczystej sumie odpustowej która była odprawiana o godzinie 17:00. We Mszy św. wzięło udział ok 20 księży wśród których znaleźli się koledzy proboszcza z seminarium którzy razem z nim przyjęli święcenia kapłańskie, księża pochodzący z naszej parafii ks. Tomasz Serwin i ks. Bogusław Marzęda, ks. dziekan Józef Chorębała, ks. senior Marian Malarz oraz księża z sąsiednich parafii.

Na początku Mszy św. księdza arcybiskupa tak jak przed 20 laty powitali Pan Kazimierz Kosik i Pani Eugenia Lipska ofiarowując mu chleb i kwiaty. Po wyznaniu wiary ksiądz arcybiskup wygłosił homilię w której nawiązał do jeszcze jednej rocznicy obchodzonej na początku czerwca którą jest „30 rocznica pierwszej pielgrzymki do Polski Papierza Jana Pawła II” i do wartości patriotycznych kultywowanych przez społeczeństwo polskie i Kościół Katolicki w Polsce. Przed eucharystią ksiądz arcybiskup przyjął od wiernych dary ofiarne w postaci świecy, opłatka, wina i wody, kwiatów, odnowionego kielicha oraz koszyka z owocami. Uroczystość zakończyła się procesją eucharystyczną którą poprzedziły okolicznościowe wystąpienia i życzenia dla arcybiskupa i proboszcza i księży obchodzących jubileusz 25 lecia kapłaństwa wygłoszone przez gospodarza Gminy Wójta Marka Jankowskiego, przewodniczącego Rady Gminy Pana Grzegorza Iwanka, dzieci ze Szkoły Podstawowej i przedstawicieli parafian.

Całą uroczystość uświetniły utwory muzyczne o tematyce religijnej śpiewane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej, przygotowane przez Panią dyrektor Iwonę Kożuchowską i nauczycielkę muzyki Panią Annę Kozak.

Foto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *